Sağlık

Sınır Tanımayan Cinsellik Burada: Rimming Nedir ve Nasıl Yapılır Açıklıyoruz!

Bu içeriğimizde bilinmeyen cinsiyette ‘rimming’ kavramını açıklıyoruz!

Rimming, tıp dilinde “analingus”, anal ve lingua yani dil ve anüs kelimelerinin birleşiminden türetilmiş bir kelime olarak bilinir.

Makatı ağızdan tatmin etme eylemi diyebiliriz. Bu; Yalama, emme, öpme ve oral-anal teması içeren diğer zevkli eylemleri içerebilir.

Dil ile genital organ ile anüs arasındaki bölge, anüsün dış duvarı ve anal deliğin uyarılmasıyla yapılan hareket.

Genelde heteroseksüel çiftler arasında tabu olduğu varsayılır ama korkulacak ve tabu haline getirilecek rastgele bir durum değildir. Bu bölge G bölgesine yakın olduğu ve daha çok zevk verdiği için tercih edilmektedir.

Herkes rim yapabilir. Bunun cinsel yönelimle alakası yok.

Bu kavram özellikle erkekler arasında yanlış anlaşılabilir. Tabu haline gelmesinin ana nedenlerinden biri de budur. Rimming, her insan için aynı durumu temsil eden anüse odaklanır.

Güvenli mi?

Çoğunlukla bir inanç eylemidir. Özellikle hijyen değerli olduğu için bu bahise dikkat edildiği sürece rastgele bir risk söz konusu değildir. Ancak hijyen kısmına dikkat edilmezse hepatit gibi hastalıklara davetiye çıkarabilir.

Anal seks için gerekenden daha az saflık bu konuda iş görecektir. Her şeyden önce, banyoya gidin ve uygun şekilde sabunla yıkayın. Temiz olana kadar sabunlamak en büyük riskleri ortadan kaldırır.

Partneriniz tanımadığınız biriyse dikkatli olmalı ve onu bu konuda uyarmalısınız. O bölgedeki saçlar da temizlenmelidir.

Peki rimming nasıl yapılır?

Kişilerin isteklerine göre değişmekle birlikte rimming işleminde iki temel durum vardır. Birincisi, ortaklardan birinin sırt üstü yatıp bacaklarını kaldırması ve popo bölgesini bir yastıkla kaldırmasıdır. Bu sayede başka bir partner anüs bölgesine rahatlıkla ulaşabilir.

Diğeri ise ellerle poponun ortasını açıp aşağı doğru bükerek yapılır. Bu durum kadınlar için daha uygundur.

Pozisyonlar alındıktan sonra yavaş yavaş aşağı yukarı hareket ederek dilinizi kullanabilirsiniz. Tüm bölgelere küçük dokunuşlar yaparak uç kısımda anüs deliğinin çevresine yapacağınız dil darbeleriyle yüzünüzü büyütebilirsiniz.

kizilirmakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu