Haber

Aralarında depremzedelerin de bulunduğu 39 kişiyi dolandıran suç şebekesi çöktü

Erzurum merkezli İstanbul, Ankara, Muğla ve Bitlis’te düzenlenen operasyonda aralarında depremzedelerin de bulunduğu 39 kişiyi kurumsal araç kiralama şirketlerinin internet sitelerinden dolandıran hata şebekesi çökertildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, üye olma ve nitelikli dolandırıcılık” kabahatlerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında soruşturma başlatıldı. Teknik ve fiziki takip yapılarak kimlikleri tespit edilen zanlılar hakkında işlem başlatıldı.

Aralarında depremzedelerin de bulunduğu 39 kişiyi kurumsal araç kiralama şirketlerinin isimlerini kullanarak 2 milyon 236 bin 360 lira dolandıran 21 zanlının yakalanması için Erzurum, İstanbul, Ankara, Muğla ve Bitlis’te eş zamanlı operasyon düzenlendi. geçersiz web sitelerinden.

Operasyonlarda zanlılar Dilaver M, Yusuf G., Arif FD, Yusuf Ö, Resul Ö.Y, Berkant K, Semih H, Cansel MK, Sedat A, Umut Ö, Arzu E, Ceren K, Elif TD, Büşra DK , Sılanur A , Zeliha C, Aleyna NE, Naim K, Emirhan Y, Umut C.Ç. ve 71 farklı suçtan arandığı tespit edilen Abdullah K. dışarıda kaçmaya çalışırken Erzurum Aşkale Polis Uygulama Noktasında yakalandı.

Şüphelilerin adreslerinde çok sayıda dijital cihaz, bir ruhsatsız tabanca, 8 tabanca fişeği, 503 bin 480 lira, 5 bin avro, 2 bin dolar, 13 altın bilezik ve 1 kilo 400 gram külçe altın ele geçirildi.

Erzurum’a getirilen zanlılar, İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan tutuklanan zanlılardan 4’ünün 7 farklı dolandırıcılık suçundan arandığı belirlendi. Ayrıca örgütle irtibatlı olduğu ve halen cezaevinde olduğu belirlenen Onur A. hakkında da işlem başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu